SCAP,PBLS-5.62/21.6
Description
CAP 5.62F -10% +20% 21.6V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-5.62/21.6 PDF
Part Status:Active
Capacitance:5.62 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:21.6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):188mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.087" L x 1.083" W (53.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max):2.402" (61.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C