CMPX335K27AL315B-37X34X22
Description
CMPX-X2 FILM CAP 3.3UF 10%
DataSheet
CMPX335K27AL315B-37X34X22 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.457" L x 0.866" W (37.00mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):1.358" (34.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.240" (31.50mm)