CMPX105M27AL275B-4
Description
CMPX-X1 FILM CAP 1.0UF 20%
DataSheet
CMPX105M27AL275B-4 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C