CMPX822K301L100B-13X11X5
Description
CMPX-X1 FILM CAP 8200PF 10%
DataSheet
CMPX822K301L100B-13X11X5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)