CMPX123K27AL100B-18X11X5
Description
CMPX-X2 FILM CAP 0.012UF 10%
DataSheet
CMPX123K27AL100B-18X11X5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)