CMPX685K301L465B-51X35X24
Description
CMPX-X1 FILM CAP 6.8UF 10%
DataSheet
CMPX685K301L465B-51X35X24 PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:2.008" L x 0.945" W (51.00mm x 24.00mm)
Height - Seated (Max):1.398" (35.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.831" (46.50mm)