CDRR75NP-151MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 660MA 485 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRR75NP-151MC PDF
Type Description
Series:CDRR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):660 mA
Current - Saturation (Isat):360mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):485mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)