CD104NP-820KC
Description
FIXED IND 82UH 850MA 252 MOHM
DataSheet
CD104NP-820KC PDF
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):850 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):252mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)