SLA40476B-80L
Description
80NH, 15%, 0.125MOHM, 150A MAX.
DataSheet
SLA40476B-80L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:80 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):77 A
Current - Saturation (Isat):150A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.125mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)