CML0306-3N6-SNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.6NH 400MA 320 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CML0306-3N6-SNH PDF
Type Description
Series:CML0306
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:3.6 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.31mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 12NH 190MA 680 MOHM
ASPI-2510-2R2M-T2
ASPI-2510-2R2M-T2
FIXED IND 2.2UH 1.2A 158 MOHM
MPX1D0830LR68
MPX1D0830LR68
FIXED IND 680NH 20.1A 4.4 MOHM
CML0306-3N6-SNH
CML0306-3N6-SNH
FIXED IND 3.6NH 400MA 320 MOHM