CDRH5D18NP-820NC
Description
FIXED IND 82UH 410MA 978 MOHM
DataSheet
CDRH5D18NP-820NC PDF
Type Description
Series:CDRH5D18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):978mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)