0315CDMCCDS-4R7MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1.8A 199MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0315CDMCCDS-4R7MC PDF
Type Description
Series:0315CDMCC/DS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):199mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.134" L x 0.126" W (3.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)