DPO-5.0-100
Description
FIXED IND 100UH 5A 59 MOHM TH
DataSheet
DPO-5.0-100 PDF
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):59mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.181" Dia x 0.512" W (30.00mm x 13.00mm)