CR75NP-2R2MC
Description
FIXED IND 2.2UH 4.5A 19.5 MOHM
DataSheet
CR75NP-2R2MC PDF
Type Description
Series:CR75
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):19.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:36.4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)