XFHCL4-6R8M
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 11A 19 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
XFHCL4-6R8M PDF
Type Description
Series:XFHCL4
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11 A
Current - Saturation (Isat):21A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):19mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 1MH 230MA 7.2 OHM SMD