L301307-332K
Description
3.3MH, 10%, 240MOHM, 1.1A MAX. T
DataSheet
L301307-332K PDF
Type Description
Series:L301307
Material - Core:-
Inductance:3.3 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):1.1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):240mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)