XFHCL11-100M
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 6.8A 37 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
XFHCL11-100M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.8 A
Current - Saturation (Isat):12A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):37mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)