SQ4126-6R8MHF
Description
6.8UH, 20%, 8.6MOHM SMD FLAT WIR
DataSheet
SQ4126-6R8MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9.4 A
Current - Saturation (Isat):7.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9.169mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.406" L x 0.323" W (10.30mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):0.262" (6.65mm)