
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-LQS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 360mA |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.3Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 759kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 8065 |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of 74404086332 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 1.6A 104 MOHM SMD
FIXED IND 680UH 673MA 1.2 OHM
FIXED IND 470NH 1.9A 85 MOHM SMD
FIXED IND 3.3MH 240MA 7.3 OHM
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
RF SHIELD 0.5" X 1" SMD