
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRU1028 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 104mOhm |
| Q @ Freq: | 26 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 16MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 |
Current price of SRU1028-220Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 673MA 1.2 OHM
FIXED IND 470NH 1.9A 85 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 580MA 390 MOHM
FIXED IND 22UH 1.6A 104 MOHM SMD
ULTRA PCB MOUNT SIREN ALARM
FAN AXIAL
JUMPER TERM BLK 41POS FLAT PIN