MMD-06CZ-6R8M-V1-RU
Description
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
DataSheet
MMD-06CZ-6R8M-V1-RU PDF
Material - Core:Metal
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.5 A
Current - Saturation (Isat):8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)