B78148E1221M009
Description
FIXED IND 220NH 5.9A 19 MOHM TH
DataSheet
B78148E1221M009 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.9 A
Current - Saturation (Isat):12.2A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):19mOhm Max
Q @ Freq:55 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:610MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)