MMD-05CZ-3R3M-M2-RU
Description
FIXED IND 3.3UH 5A 38MOHM SMD
DataSheet
MMD-05CZ-3R3M-M2-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Metal
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):38mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)