XFHCL4-100M
Description
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL4-100M PDF
Type Description
Series:XFHCL4
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9 A
Current - Saturation (Isat):16A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):25.5mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)