MMD-10DZ-R19M-V1-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 190NH 40A 0.95MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MMD-10DZ-R19M-V1-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:190 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):40 A
Current - Saturation (Isat):90A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.95mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)