0805CS-470EGTS
Description
FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM
DataSheet
0805CS-470EGTS PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:47 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):310mOhm
Q @ Freq:60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:1.65GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:200 MHz
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)