MHA0420NSGR47M
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
VIGOR # :
Description
FIXED IND 0.47UH 7A 14MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MHA0420NSGR47M PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7 A
Current - Saturation (Isat):9.5A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):14mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)