CDRR105NP-331MC
Description
FIXED IND 330UH 610MA 848 MOHM
DataSheet
CDRR105NP-331MC PDF
Type Description
Series:CDRR105
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):610 mA
Current - Saturation (Isat):440mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):848mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)