L0603B470KDWFT
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 140MA 2.5 OHM SMD
DataSheet
L0603B470KDWFT PDF
Type Description
Series:L-DWF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.5Ohm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)