MHW2014SG120K
Description
FIXED IND 12UH 12A 5 MOHM SMD
DataSheet
MHW2014SG120K PDF
Material - Core:-
Inductance:12 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):22A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):5mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.878" L x 0.866" W (22.30mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.555" (14.10mm)