XZDGKMDK116W10MA-1
Description
3.2X1.25MM BI-COLOR G/R CHIP LED
DataSheet
XZDGKMDK116W10MA-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Green, Red
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:248mcd Green, 98mcd Red
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.40mm x 1.25mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V Green, 1.85V Red
Current - Test:10mA Green, 10mA Red
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:525nm Green, 630nm Red
Wavelength - Peak:515nm Green, 645nm Red
Features:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:3.20mm L x 1.25mm W
Height (Max):1.30mm