LCB M67S-N2R1-4R6T-1-10-R18-Z
Description
MINI TOPLED
DataSheet
LCB M67S-N2R1-4R6T-1-10-R18-Z PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:88mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max):1.40mm