AFL128160A0-1.77N12NTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.77'' ARDUINO TN TFT 128160 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL128160A0-1.77N12NTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.77" (44.96mm)
Viewing Area:29.60mm W x 36.60mm H