AFR240320A0-2.2INTM
Description
2.2'' IPS 240X320 MCU
DataSheet
AFR240320A0-2.2INTM PDF
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:2.2" (55.88mm)
Viewing Area:36.24mm W x 47.94mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:240 x 320
Interface:MCU
Controller Type:ER61516
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PIM372
PIM372
HDMI 8" LCD SCREEN KIT (1024X768