AFL16080A0-0.96INTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
0.96'' ARDUINO IPS TFT 16080 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL16080A0-0.96INTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:0.96" (24.38mm)
Viewing Area:22.90mm W x 12.00mm H