AFR240320A0-2.4INTM-I
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
2.4'' IPS 240X320 MIPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFR240320A0-2.4INTM-I PDF
Type Description
Series:AFR
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:38.12mm W x 50.56mm H