ULCD-32PTU-AR
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
LCD ARDUINO 3.2" SHIELD & CBL
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ULCD-32PTU-AR PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:3.2" (81.28mm)
Viewing Area:48.60mm W x 64.80mm H