AB-FC02408-19712-8A1
Description
IP65 LIGHT STRIP 24V RGBW 3000K
DataSheet
AB-FC02408-19712-8A1 PDF
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue, White (RGBW)
CCT (K):-
Wavelength:625nm Red, 528nm Green, 470nm Blue
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:81lm Red, 223lm Green, 50lm Blue, 334lm White
Current - Test:590mA Red, 590mA Green, 590mA Blue, 590mA White
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:6 lm/W Red, 16 lm/W Green, 4 lm/W Blue, 24 lm/W White
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:IP65
Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W
Height:2.50mm