WLAW105X180Q
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
AREA WORK LIGHT 105 X 180MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLAW105X180Q PDF
Type Description
Series:WLA
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:550lm
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:400mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP67, IP69K
Size / Dimension:129.90mm L x 180.00mm W
Height:25.80mm
Light Emitting Surface (LES):92.80mm L x 167.80mm W