BXRV-DR-1830G-2000-A-13
Manufacturer
Bridgelux, Inc.
VIGOR # :
Description
DW13A DIM-TO-WARM LED ARRAY
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
BXRV-DR-1830G-2000-A-13 PDF
Type Description
Series:Vesta™
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):2400K (1800K ~ 3000K) 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:2312lm (Typ)
Current - Test:600mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):33.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:115 lm/W
Current - Max:720mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:110°
Features:-
Size / Dimension:24.00mm L x 20.00mm W
Height:1.70mm
Light Emitting Surface (LES):14.00mm Dia