COB-WD-10-1512-30K-18K-90
Manufacturer
LUXTECH
VIGOR # :
Description
10MM WARM DIM COB, 30-18K 90CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
COB-WD-10-1512-30K-18K-90 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):1800K ~ 3000K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1220lm
Current - Test:350mA
Temperature - Test:105°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:98 lm/W
Current - Max:385mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:15.00mm L x 12.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):10.00mm Dia