AMA18XAU1-120150Y
Description
18 WATTS AC/DC AUS WALL ADPTER
DataSheet
AMA18XAU1-120150Y PDF
Part Status:Active
Region Utilized:Australia
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Single Blade Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:3.55" L x 1.97" W x 1.49" H (90.3mm x 50.0mm x 37.9mm)