GST25A28-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 25W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GST25A28-P1J PDF
Type Description
Series:GST25A (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:28V
Current - Output (Max):890mA
Power (Watts):25 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.66" L x 2.13" W x 1.42" H (93.0mm x 54.0mm x 36.0mm)