KTPS200-18110-VI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 198W
DataSheet
KTPS200-18110-VI PDF
Type Description
Series:KTPS200 (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):11A
Power (Watts):198 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.20" L x 3.19" W x 1.67" H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm)