RR9KB3865T00NAIMR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DSKTP/WALL ADPT 5.95V 23W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
RR9KB3865T00NAIMR6B PDF
Type Description
Series:GTM96300-36VV-R2
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Type:Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5.95V
Current - Output (Max):3.86A
Power (Watts):23 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:4.00" L x 1.83" W x 1.50" H (101.7mm x 46.5mm x 38.2mm)