TR9CH1333LCP-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 24W
DataSheet
TR9CH1333LCP-N(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-46240-24VV-x.x-T3
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)