AQ15A-050AW
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AQ15A-050AW PDF
Type Description
Series:AQ15 (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.05" L x 1.57" W x 0.92" H (52.0mm x 40.0mm x 23.3mm)