AED45US18
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18.5V 46W
DataSheet
AED45US18 PDF
Type Description
Series:AED45 (45W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18.5V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):46 W
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.20" L x 2.29" W x 1.18" H (132.0mm x 58.0mm x 30.0mm)