SDI24-15-UD2-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 24W
DataSheet
SDI24-15-UD2-P5R PDF
Type Description
Series:SDI24-UD (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1.6A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.48" L x 1.97" W x 1.34" H (88.5mm x 50.0mm x 34.0mm)