QFWB-18-12-US01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
DataSheet
QFWB-18-12-US01 PDF
Type Description
Series:QFWB-18 (18W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.81" L x 1.70" W x 1.13" H (71.3mm x 43.3mm x 28.8mm)